Cynamon - zwykła przyprawa czy lekarstwo na wiele chorób?
10:26, 18 grudnia 2014 1 komentarz

Cynamon jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych na świecie przypraw, która posiada walory prozdrowotne. Cynamon jest źródłem błonnika, wapnia, żelaza i manganu. Co więcej jest naturalnym antyoksydantem dzięki czemu wspomaga zwalczanie wolnych rodników, co opóźnia proces starzenia się komórek.

 

Badania naukowe wykazują, że już niewielka ilość cynamonu w posiłku zapobiega wahaniom insuliny, co chroni nas przed napadami głodu. Jest to szczególnie korzystne u osób, które stosują dietę redukcyjną. Cynamon ma również bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie mózgu. W organizmie człowieka ulega on metabolizmowi do postaci benzoesanu sodu, który stosowany jest jako dodatek do żywności i wykazuje on działania bakteriobójcze, grzybobójcze oraz powoduje wzrost poziomu czynników neutroficznych w mózgu. Czynniki te według najnowszych badań zapobiegają i spowalniają objawy poważnych chorób neurodegeneracyjnych, do których zalicza się np. Chorobę Parkinsona czy alzheimera. T

 

ak więc uwzględnienie w swoim codziennym menu cynamonu może zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaburzeń, co jest szczególnie ważne dla osób starszych. Istnieją również badania, według których sam zapach cynamonu ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu, wpływając na pamięć. Podsumowując cynamon jest przyprawą, która posiada wiele prozdrowotnych właściwości, dlatego też warto ją wykorzystywać w diecie, choćby jako dodatek, do kawy czy też płatków owsianych. Poza tym oprócz właściwości prozdrowotnych cynamon nadaje potrawom oryginalnego aromatu i smaku.

wstecz
Aby móc dodawać komentarze należy być zalogowanym użytkownikiem. Logowanie
1 komentarz
Nowicjusz
jacekp
10:28, 18 grudnia 2014
Zdecydowanie jedna z moich ulubionych przypraw.